Tetë të vdekur dhe 434 raste të reja më Covid-19 në Shqipëri

Tetë të vdekur dhe 434 raste të reja më Covid-19 në Shqipëri

Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë të Shqipërisë tregojnë se janë regjistruar 434 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, njofton Insajderi.

Në Shqipëri janë shënuar edhe tetë të vdekur si pasojë e Coronavirusit.

Ndërkaq, janë shëruar 654 qytetarë.

Raste aktive me virusi janë 31,651./Insajderi.com