Tetë viktima dhe 144 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Tetë viktima dhe 144 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Tetë persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Instituti i Shëndetit Publik i Maqedonisë Veriore, të cilët tutje njoftojnë se janë shënuar edhe 144 raste të reja pozitive me COVID-19.

“Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer një mijë e 545 teste ndërsa janë regjistruar 144 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Shkup-27, Kumanovë-11, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-13, tetove-13, Veles-4, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Strumiv-15, Kriva Pallankë-1, Radovish-8, Krushev-2, Koçanë-13, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vinica-1, Dellçevë-3, Kërçovë-2 dhe Resnjë-2”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, në të njëjtën përiudhë kohore ISHP ka regjistruar 97 pacientë të shëruar në këtë vend. /Insajderi.com