Presidenti Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor.
Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Met" />

Thaçi anulon drekën me Metën, Vuçiqin dhe Dodikun

Thaçi anulon drekën me Metën, Vuçiqin dhe Dodikun

Presidenti Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta, presidenti serb Aleksandër Vuçiq, ai i Bosnjës Milorad Dodik si dhe liderë tjerë, pjesëmarrës në Samitin Brdo-Brijuni, shkruan TCH.

Gjatë ditës së sotshme, Thaçi kishte refuzuar të ia shtrijë dorën Dodikut, derisa dje kishte kritikuar presidentin Meta pse ai i kishte bërë ftesë Dodikut për të ardhur në Tiranë.