Thaçi i buzëqeshur, Haradinaj i ngrysur me shampanjë – fytyrat e liderëve gjatë shoqërimit me serbët

Thaçi i buzëqeshur, Haradinaj i ngrysur me shampanjë – fytyrat e liderëve gjatë shoqërimit me serbët

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është parë i ngrysur pas takimit të samitit të Berlinit, teksa kishte qenë nën shoqërimin e Thaçit, liderëve serbë dhe dy iniciatorëve të këtij samitit; Merkelit dhe Macronit.

Haradinaj në fotografi të publikuara nga media shihet mjaftë i ngrysur, teksa fytyra e Thaçit dukej e buzëqeshur.

Në disa fotografi të siguruara nga lajmi.net të cilat janë bërë pas takimit të parë,presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli shihen në një tavolinë teksa bisedojnë me palën serbe.

Klikoni këtu për t’a parë videon: 

Në tavolinë është edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron.

Më herët, para se të nis takimi Thaçi tha se pa e njohur Serbia dhe Bosnje e Hercegovina pavarësinë e Kosovës, nuk do të ketë marrëveshje.