Thaçi: Qeveria Kurti nuk bëri asnjë punë të dobishme për 50 ditë

Thaçi: Qeveria Kurti nuk bëri asnjë punë të dobishme për 50 ditë

Mbesa e presidentit Hashim Thaçi, Evgjeni Thaçi ka thënë se gjatë 50 ditëve të Qeverisë Kurti nuk është bërë asnjë punë e dobishme për qytetarët e vendit.

Këto komente, Thaçi i bëri përmes në statusi në Facebook.

“50 dite te qeverise Kurti, pa asnje (0) pune te dobishme per qytetaret dhe vendin. E giithe kjo, u konvertua ne nje “referendum” ku mbi 2/3 😮 e perberjes se Kuvendit votuan per ta rrezuar kete qeveri qe as vet NUK BESONTE se iu kishte ARDHUR DITA!”ka shkruajtur Thaçi.

Ndryshe, Kuvendi i Kosovës mbrëmë rrëzoi Qeverinë Kurti, me 85 vota pro, qeveri kjo qê pati vetëm 50 ditë punë.