Ther vëllain me thikë për shkak të një mosmarrëveshje, arrestohet

Ther vëllain me thikë për shkak të një mosmarrëveshje, arrestohet

Një person është arrestuar të mërkurën mbrëma në Gjakovë, pasi dyshohet se ka therur me thikë vëllain e tij.

Siç njofton policia, incidenti ka ndodhur për shkak të një mosmarrëveshje mes të dyshuarit dhe viktimës.

“Gjakovë, 22.09.2021 – 20:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë vëllain e tij viktimën mashkull kosovar”.

“Viktima është dërguar në Spitalin e Gjakovës dhe sipas mjekut, është jashtë rrezikut për jetë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rasti është hapur si “Lëndim i rëndë trupor”.

Ndryshe, në 24 orët e fundit në Kosovë, policia bën të ditur se ka arrestuar 18 persona, 14 janë dërguar në mbajtje dhe katër në vuajtje të dënimit./Insajderi.com