Theret me thikë një person në Podujevë

Theret me thikë një person në Podujevë

Një person është therur me thikë gjatë një përleshje që ka ndodhur të premten mbrëma në Podujevë.

I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor.

Rastin për Insajderi-n e ka konfirmuar Agron Borovci, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës.

“Sot rreth orës 21 :00, kemi marrë informatën se në rrugën ’19 Qershori’ në Podujevë, ka një përleshje fizike. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe bazuar në të dhënat fillestare dyshohet që nga një mjet i mprehtë është lënduar një person. I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor”, ka thënë Borovci.

Sipas tij, hetuesit policorë kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti./Insajderi.com