Një vrasje me armë zjarri është regjistruar këtë të mërkurë, rreth orës 14:35 në zonën e Selitës, në kryeqytet. Autorët pasi kanë qëlluar në drejtim të ish-" />

Atentat në Tiranë, vritet ish-polici

Atentat në Tiranë, vritet ish-polici

Një vrasje me armë zjarri është regjistruar këtë të mërkurë, rreth orës 14:35 në zonën e Selitës, në kryeqytet.

Autorët pasi kanë qëlluar në drejtim të ish-efektivit të Policisë së Shtetit janë larguar nga vendngjarja me një makinë tip “Benz”.

Por kjo nuk është hera e parë që 50-vjeçarit i bëjnë atentat, pasi edhe në vitin 2010 ai është plagosur.

Ndërsa në vitin 2008 i kanë ekzekutuar vëllain, Leonard Bilali.

Një grup hetimor i kryeqytetit po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit apo autorëve të ngjarjes.