Tomë Gashi: Aktakuza ndaj Thaçit është veçse e ngritur

Tomë Gashi: Aktakuza ndaj Thaçit është veçse e ngritur

Avokati Tomë Gashi, ka thënë se presidenti Thaçi është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit, dhe aktakuza ndaj presidentit është ngritur, njofton Insajderi.

Ai në emisionin DPT në T7, ka thënë se aktakuza është ngritur tashmë, dhe nuk duhet ta zbusim fjalorin, aktakuza ekziston, tash vetëm shpresojmë që ajo të hodhët poshtë.

Gjithashtu, Tomë Gashi, ka thënë se nëse kjo aktakuzë hodhët, atëherë edhe presidenti Thaçi dhe Veseli e të tjerë, nuk do të shkojnë në Hagë, dhe kështu UCK-ja do të shpëtojë pa u njollosur./Insajderi.com