Totaj: Ata që e kanë mizën ndër kapuç, i frikësohen rinumërimit

Totaj: Ata që e kanë mizën ndër kapuç, i frikësohen rinumërimit

Në emisionin e radhës të Fidan Jupollit në Express, kandidati i PDK’së në Prizren, Shaqir Totaj, ka folur rreth rinumërimit të votave.

Kandidati i PDK’së, që humbi në garën për Prizrenin, sipas rezultateve preliminare të balotazhit, nuk i ka humbur shpresat se do të ulët në karrigen e të parit të komunës.

Totaj thotë se rinumërimi i votave nuk duhet t’i pengojë aspak dhe se KQZ mori vendimin e duhur rreth rinumërimit.

Ai shton se ata që po e kundqërshtojën rivotimin e tërësishëm, janë pjesë e manipulimeve, që sipas tij, kanë ndodhur.