Tre të lënduar në një aksident në rrugën Prishtinë-Pejë

Tre të lënduar në një aksident në rrugën Prishtinë-Pejë

Tre persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku që është shkaktuar pasditen e së shtunës në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë, aksi Vragoli-Prishtinë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:40.

Rastin për Insajderi-n e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, i cili tha se të përfshira janë tri vetura.

Krasniqi tutje bëri të ditur se njësia policore e trafikut po merret me ekzaminimet në vend-ngjarje

“Policia, po vazhdon aktivitetet e shtuara në trafik, kërkohet respektim i rregullave të trafikut. Për shkelësit dhe ata që po rrezikojnë sigurinë në trafik po zbatohet zero tolerancë, numri i gjobave këto ditë është më i lartë se çdo here”, përfundoi ai./Insajderi.com