Tre viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Tre viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Tri viktima dhe 148 raste të reja me Coronavirus janë shënuar brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi.

Përveç këtyre rasteve të reja janë regjistruar edhe 65 persona të shëruar nga kjo sëmundje.

Siç bëjnë të ditur nga institucionet shëndetësore, numri më i lartë i të infektuarve vazhdon në Shkup, Tetovë, Koçan dhe Berovë, ndërsa në Kumanovë, Dibër dhe Kumanovë ka më pak se 5 të infektuar. /Insajderi.com