U aksidentua para disa ditësh në Prizren, vdes në QKUK

U aksidentua para disa ditësh në Prizren, vdes në QKUK

Një person ka vdekur në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës të premten, njofton Insajderi.

Viktima nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve të marra nga nja aksident trafiku i shkaktuar para disa ditësh në Prizren.

“Rr. Besim Shala, Prizren 13.01.2021 – 19:15. Lidhur me rastin, me 15.01.2021 i dyshuari mashkull kosovar  drejtuesi i veturës, i cili kishte pësuar lëndime, ka ndërruar jetë në QKUK”, njofton Policia e Kosovës.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion./Insajderi.com