Uran Ismaili: PDK-ja solli standard të ri në politikë

Uran Ismaili: PDK-ja solli standard të ri në politikë

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili ka thënë se partia e tij kanë sjellë standard të ri në skenën e politikës.

Në emisionin DPT, Ismaili ka folur rreth vendimit të lideri të PDK-së, Kadri Veseli se në lista të deputetëve nuk do të ketë, njerëz me aktakuzë dhe për këtë vendim Ismaili ka thënë se PDK ka sjellë standardë të ri.

“Kur është parë standardi i PDK-së, e kanë marr edhe partitë tjera”, ka thënë Ismaili. /Insajderi.com