Varroset Qerim Kelmendi

Varroset Qerim Kelmendi

Ish-luftëtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi, është varrosur në Gllogjan të Deçanit te Kompleksi Memorial.

Ai u varros nga ushtarët e FSK-së në orën 15:00 nga shumë qytetarë, politikanë dhe bashkëluftëtarë që shkuan për ta nderuar veprën e Kelmendit.

Kelmendi është gjetur i vrarë dhe i djegur në fshatin e tij në Zahaq të Pejës para dy ditësh.

  

Shpërndaje në: