Vazhdon intervistimi i Ali Ahmetit nga Gjykata Speciale

Vazhdon intervistimi i Ali Ahmetit nga Gjykata Speciale

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, vazhdon intervistimin nga prokurorët e Gjykatës Speciale.

Lideri i BDI-së, po intervistohet nga prokurorët e speciales si ish-themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në rolin e të dyshuarit.

Intervistimi filloi të mërkurën, por do të vazhdojë edhe enjten.

Për Insajderi.com, zv-kryeministri i Maqedonisë, Altin Grubi, ka thënë se intervistimi do të zhvillohet me gjasa edhe të enjtën dhe ashtu është konfirmuar për sot. /Insajderi.com