Vdekje e dyshimtë në Prishtinë

Vdekje e dyshimtë në Prishtinë

Një vdekje po cilësohet të jetë e dyshimtë në Prishtinë.

Rreth orës 16:00 në fshatin Rimanishtë është parë trupi i pajetë.

Pas kësaj, Policia ka ndalur në vendin e ngjarjes.

Lajmin për Insjaderin e konfirmoi zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Ai tha se mjekët emergjent e kanë konstatuar vdekjen e 30 vjeçarit.

“Aktualisht policia me kujdes të shtuar ka nisur hetimin e rastit si vdekje e dyshimtë dhe po ndërmerr të gjitha veprimet e duhura hetimore dhe ato forenzike – të ekzaminimit, që do të ndihmonin hetimin e ngjarjes si dhe sqarimin dhe ndriçimin e plotë të rastit”, ka thënë Borovci. /Insajderi.com