Vdes djali i ish-deputetit të LDK-së si pasojë e Coronavirusit

Vdes djali i ish-deputetit të LDK-së si pasojë e Coronavirusit

Xhavit Alimusaj nga Komuna e Deçanit ka ndërruar jetë si pasojë e Coronavirusit.

Ai ishte djali i ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Nimon Alimusja.

Lajmin e ka bërë publik kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, përmes një postimi në Facebook.

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëvendësit tonë Xhavit Alimusaj nga Strellci (djali i veprimtarit dhe ish-deputetit Nimon Alimusaj) i cili humbi jetën në përballje me virusin COVID19”, ka shkruar ai.

Ndërkohë të shtunën Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, raportoi edhe nëntë viktima tjera nga COVIV-19, duke alarmuar për kujdes. /Insajderi.com

 

Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëvendasit tonë Xhavit Alimusaj nga Strellci…

Gepostet von Bashkim Ramosaj am Samstag, 22. August 2020