Edhe një vdekje

Vdes edhe një person nga Covid-19 në Kosovë

Vdes edhe një person nga Covid-19 në Kosovë

Ka vdekur edhe një person tjeter si pasojë e infektimit me Covid-19 në Klinikën Infektive, njofton Insajderi.

Personi që ka vdekur kishte edhe sëmundje tjera shoqëruese me zemer dhe mushkëri.

Vikitma është nga Rahoveci dhe punonte si inspektor në Komunën e Rahovecit, ka thënë Smajl Latifi për Klan Kosova.

Këto dy ditë të fundit numri i të vdekurve në Kosovë është rritur dukshëm, dhe kjo ka bërë që Qeveria e Kosovës të marrë masa kufizuese për shkak të gjendjes alaramnte. /Insajderi.com