Vdes ish-pjesëtari i UÇK-së

Vdes ish-pjesëtari i UÇK-së

Agron Spahiu, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka ndërruar jetë.

Lajmi është kumtuar nga miqtë të tij nëpër rrjete sociale.

Qoftë i përjetshëm kujtimi shok! Lavdi jetës dhe veprës !”, ka shkruar njëri nga shokët e Spahiu.

Ai pas përfundimit të luftës ishte pjesë e TMK-së, më pas edhe FSK-së. /Insajderi.com