Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Xhavit Elshani

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Xhavit Elshani

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Xhavit Elshani, i njohur me nofkën Leopardi, njofton Insajderi.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate.

“I rëndë lajmi për vdekjen e mikut dhe bashkëluftëtarit të UÇK-së Xhavit Elshani-Leopardi,

Ngushëllime familjes Elshani dhe të gjithë luftëtarëve që ndahen fatin e tyre dhe Kosovës gjatë luftës!”, ka shkruar Berisha në Facebook./Insajderi.com