Vdes në QKUK fëmija që ishte aksidentuar në Pejë

Vdes në QKUK fëmija që ishte aksidentuar në Pejë

Në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, të dielën, ka vdekur fëmija që ishte aksidentuar më 27 prill 2021 në rrugën “Rexhë Avdija” në Pejë, njofton Insajderi.

Sipas policisë, trupi i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Rr. Rexhë Avdija, Pejë, 27.04.2021-17:00. Me 16.05.2021 lidhur me rastin viktima femër kosovare (fëmijë) e cila ishte duke u trajtuar në QKUK me dt.16.05.2021 ka vdekur.

Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë./Insajderi.com