Vdes nga Coronavirusi profesori i Arkitekturës

Vdes nga Coronavirusi profesori i Arkitekturës

Profesori i Arkitekturës, Bujar Bajqinovci, ka humbur jetën si pasojë e infektimit me Coronavirus.

Këtë lajm e ka bërë të ditur zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta.

“Kushdo që e ka njohur Bujarin – kurdoherë dhe ne çfarëdo rrethane – e mban mend si një personalitet krejtësisht të veçantë, një djalosh e burrë jashtëzakonisht të përkushtuar për pushtimin e dijeve te reja, një Profesor të mrekullueshëm Arkitekture, një Intelektual shumëdimensional, dhe gjithsesi – një Rocker tē pasionuar të muzikës, artit dhe t’bukurës..!”, ka shkruar Meta. /Insajderi.com.

Covid19 na paska nda nga Bujar Bajqinovci – profa i Arkitekturës të cilin e kisha mik e shok gjenerate, me t’cilin…

Gepostet von Bardhyl Meta am Samstag, 12. September 2020