Vdes nga COVID-19 ish-ministri shqiptar

Vdes nga COVID-19 ish-ministri shqiptar

Si pasojë e COVID-19, ka ndërruar jetë ish-ministri i Integrimit në Shqipëri, Marko Bello.

Ai ishte shkuar në Turqi për t’u mjekuar pas përkeqësimit të shëndetit pasojë e infektimit me Coronavirus.

Bello në të kaluarën ishte deputet nga Partia Socialiste, njofton Insajderi.

AI vdiq në moshën 59 vjeçare, për të humbur betejën me virusin famëkeq.

Në Shqipëri janë rritur shifrat e infektimeve dhe vdekjeve si pasojë e COVID-19. /Insajderi.com