" />

Vdes një 44 vjeçar nga Malisheva si pasojë e COVID-19

Vdes një 44 vjeçar nga Malisheva si pasojë e COVID-19

Një 44 vjeçar nga Komuna e Malishevës ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19.

Lajmi është kumtuar nëpër rrjetet sociale nga familjarët dhe miqtë e tij.

Ai ka vdekur të hënën rreth orës 22:30 në Repartin e Intenzivës, Prishtinë.

Të hënën në Kosovë ndërruan jetë 28 qytetarë si pasojë e Coronavirusit.

Që nga fillimi i pandemisë 2 mijë e 657 pacientë kanë ndërruar jetë. /Insajderi.com