Vdes një zyrtar i LDK-së

Vdes një zyrtar i LDK-së

Ka vdekur anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës në nëndegën “Sheshi i Republikës’ në Rahovec, Samedin Dula, shkruan Insajderi.

Lajmin e ka dhënë, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovoës në Rahovec, Avdullah Hoti.

Postimi i plotë i Hotit:

Sot u nda nga jeta z. Samedin Dula, nje mik e bashkepunetor, njeri i urte e i respektuar, anetar i Kryesise te Nendeges se LDK-se “Sheshi i Republikes” ne qytetin e Rahovecit.

Ne emrin tim dhe te te gjitha strukturave te LDK-se ne Rahovec, i shpreh ngushllime familjes se Samedinit dhe gjithe miqve te tij. U prehte ne paqe. /Insajderi.com

Fotografia e Avdullah Hoti