Vdes si pasojë e COVID-19 mjeku nga Ferizaj

Vdes si pasojë e COVID-19 mjeku nga Ferizaj

Mjeku nga Ferizaj, Afrim Tasholli, ka vdekur si pasojë e infektimit me Coronavirus, njofton Insajderi.

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar për Insajderin, drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Ferizajt, Bekim Ademi.

Ademi njoftoi se Tasholli është personi i parë nga personeli shëndetësorë në këtë komunë që humb betejën me virusin vdekjeprurës COVID-19.

“I ndjeri ka qenë anesteziolog dhe është rasti i parë nga personeli shëndetësorë që ka vdekur nga ky virus”, tha Ademi.

Për vdekjen e doktorit Afrim Tasholli ka shkruar edhe kryetari i Ferizajt, Agim Aliu.

Përmes një postimi në Facebook, ai tha se shëndetësia e Ferizajt ka humbur njërin nga emrat më të spikatur e më të dashurin profesionist.

Tutje, Aliu i ka shprehur ngushëllime familjes, kolegëve të tij, gjithë komunitetit shëndetësor e bashkëqytetarëve ferizajas./Insajderi.com

TELEGRAM NGUSHËLLIMI

Me dhembje të madhe e zemërthyer, mora lajmin për ndarjen nga jeta të profesionistit të rrallë,…

Posted by Agim Aliu on Wednesday, December 23, 2020