Vdes veterani i UÇK-së

Vdes veterani i UÇK-së

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hajriz Haxhiu, ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur kusheriri i tij Bekim Haxhiu, nga radhët e PDK-së.

“Ndarja e tij nga jeta është humbje e madhe për familjen, për miqt dhe për bashkëluftetarët. Lizi bashkë me vëllezërit si familje dhanë kontributë të jashtëzakonshëm në luftën e UÇK-së, për lirinë e atdheut”, ka thënë deputeti Haxhiu.

Më poshtë e gjeni njoftimin e plotë:

Miq, ju njoftoj se sot ka ndrruar jetë veterani i UÇK-së, kusheriri im Hajriz Haxhiu.
Lizi është vëllau i dëshmorit Naim Haxhiu.
Ndarja e tij nga jeta është humbje e madhe për familjen, për miqt dhe për bashkëluftetarët.
Lizi bashkë me vëllezërit si familje dhanë kontributë të jashtëzakonshëm në luftën e UÇK-së, për lirinë e atdheut.
U prehsh në paqe Lizië