Vdesin në aksident trafiku dy të rinj në Bujanoc

Vdesin në aksident trafiku dy të rinj në Bujanoc

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në fshatin Lluçan të Bujanocit ku kanë humbur jetën dy të rinj, njofton Insajderi.

Rastin e ka bërë të ditur deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi.

Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka postuar një fotografi ku shihet një veturë e përmbysur.

“Ngjarje e tmerrshme vdekja e dy të rinjve në fshatin Lluçan.

Shuarje shprese e shkaktim dhembje të jashtëzakonshme jo vetëm për familjet dhe të afërmit e viktimave, por për të gjithë qytetarët e komunës tonë.

Allahu ua lehtësoftë dhimbjen familjarëve të fëmijëve që humbën jetën. Lutemi që të mbijetuarit të shërohen e t’i përballojnë plagëve”, ka shkruar ai./Insajderi.com