Veseli: Duhet ta falenderojmë Zotin që na dhuroi Halil Kastratin

Veseli: Duhet ta falenderojmë Zotin që na dhuroi Halil Kastratin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka theksuar se duhet falënderuar Zotin për dhuratën që ai bëri shqiptarëve, duke e dërguar një njeri si Halil Kastrati.

Ai këto komente i ka bërë në ceremoninë e cila po mbahet në sallën “Sezai Surroi”, në Prizren, ku shoqata Jetimat e Ballkanit në vigjilje të 10 vjetorit të themelimit të saj po dhuron 128 shtëpi për nevojtarët.

“Halili është pjesë e sakrificës për Kosovën, sepse e ka edhe vëllaun dëshmor të lirisë. Ai po tregon si duhet vendi dhe shteti”, ka shtuar Veseli.

Ndryshe, sot në ngjarjen e madhe që po zhvillohet në Prizren, ku po dhurohen 128 shtëpi për nder të 10 vjetorit të shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, po marrin pjesë shumë figura politike dhe nga jeta shoqërore shqiptare.