Veseli – Konjufces: Mos u gut, se ba vaki t’dalin familjarë të punësum ma shumë se mu

Veseli – Konjufces: Mos u gut, se ba vaki t’dalin familjarë të punësum ma shumë se mu

Kanë vazhduar sërish replikat në mes Shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufces dhe Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit.

Veseli dhe Konjufca janë përplasur me njëri tjetrin për punësimet partiake.

Gjatë fjalimit të tij në foltore të Kuvendit, Veseli i ka thënë Konjufces që mos të ngutet sepse gabon se ndoshta ai mundet me pas të punësuar familjarë më shumë se ai.

“.. Mos me u gutë si Glauku, se gabon. Se ba’ vaki që i dalin ma shumë familjarë këtij sesa mu të punësum”, i ka thënë Veseli Konjufces. /Insajderi.com