Veseli në Rahovec thotë se ai ka arritur ta implementojë filozofinë e Ukshin Hotit

Veseli në Rahovec thotë se ai ka arritur ta implementojë filozofinë e Ukshin Hotit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka mbajtur një takim elektoral në Rahovec, të cilin e ka quajtur qytetin më punëtor në Kosovë, por nuk është mjaftuar me kaq.

Ai u ka thënë qytetarëve se është i lumtur që gjendet në Rahovec e mbi të gjitha për faktin se ky qytet është baza e filozofisë së shtetndërtimit të Kosovës, duke iu referuar politologut të zhdukur qysh nga lufta e fundit në Kosovë, Ukshin Hoti.

I biri i Hotit, Andin Hoti, është kandidat për deputet nga PDK-AAK-NISMA.

E Veseli ia ka dhënë vetës një epitet të rëndësishëm në këtë tubim. Tha se ai është implementues i filozofisë së Ukshin Hotit.

“Jam i lumtur që kam arritur ta implementoj strategjinë e heroit të gjallë, heroit të përjetshëm Ukshin Hoti, për Kosovën dhe vizionin e saj”, ka thënë Veseli, raporton Insajderi.

Më pas ai u ka dhënë një premtim.

“Kjo filozofi e Ukshin Hotit, do të bëhet komplet realitet dhe nuk do të guxojë që të cenohet nga askush”, ka thënë Veseli në Rahovec./Insajderi.com