Peticion për zgjedhje

Vetëvendosje e bindur: Zgjedhjet janë afër

Qeveria e re sapo është formuar, por Lëvizja Vetëvendosje tashmë po bëhet gati për zgjedhje. Në Vetëvendosje po përgatiten për fushatë.

Vetëvendosje e bindur: Zgjedhjet janë afër

Në Lëvizjen Vetëvendosje, janë të bindur se zgjedhjet janë shumë afër, njofton Insajderi.

Madje, kjo parti u ka kërkuar aktivistëve të vet që ta rrisin volumin e punës, sepse edhe angazhimi po shtohet.

Për të përcjellur këtë mesazh edhe kryetari i saj, Albin Kurti, ka vizituar tendat ku po nënshkruhen peticione nga qytetarët me kërkesën; “Duam Zgjedhje”.

Kurti ishte sot në Gjilan, Drenas e Dardanë, ku takoi aktivistët punëtorë nëpër tenda dhe qytetarët nënshkrues të peticionit.

“Rikthimi ynë do të jetë edhe më i fuqishëm, sepse nuk do të jetë vetëm rikthim i yni, por edhe i vetë popullit në qeverisje”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes, për vizitat e Kurtit nëpër komunat kosovare./Insajderi.com