Vetëvendosje me telegram ngushëllimi për viktimat në Kroaci

Vetëvendosje me telegram ngushëllimi për viktimat në Kroaci

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar një telegram ngushëllimi për viktimat nga tërmeti në Kroaci, i cili shkaktoi gjashtë vdekje përgjatë ditës së sotme.

Partia opozitare telegramin e ka njoftuar përmes ‘Facebook’-ut, teksa iu shprehi ngushëllimeve familjeve të prekura dhe u uroi shërim të shpejtë të lënduarve nga lëvizjet seizmike.

Fuqia e tërmetit që goditi sot Kroacinë ishte 6.4 shkallë./Insajderi.com