Vetëvendosje: Telekomi u shkatërrua nga Klubi Politik i stërvjetruar

Vetëvendosje: Telekomi u shkatërrua nga Klubi Politik i stërvjetruar

Lëvizja Vetëvendosje përmes një videoincizimi në faqen e saj në Facebook, demonstruar procesit e keqpërdorimit të telekomit, sipas tyre “nga kasat e vjetër politke”, njofton Insajderi.

Gjithashtu sipas Vetëvendosjes, ish Qeveria Kurti kishte qenë e vendosur që ta rimëkëmbte këtë ndërmarrje publike.

Në fund në njoftimin e tyre thuhet se “Telekomi është dhe duhet të mbetet aset i rëndësishëm publik”./Insajderi.com