fbpx

Vetura bie në lumin Ibër, vdes një person

Vetura bie në lumin Ibër, vdes një person

Të mërkurën në fshatin Kamenicë të Leposaviqit është raportuar se një viktimë mashkull është gjetur në një veturë e cila kishte rënë në lumin Ibër, njofton Policia e Kosovës.

Viktima në vendin e ngjarjes është gjetur pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku kujdestar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë, zjarrfikësit dhe prokurori i shtetit dhe me urdhër të tij trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.