Vetura del nga rruga, lëndohen 3 vajza

Vetura del nga rruga, lëndohen 3 vajza

Tri vajza kanë mbetur të lënduara pasi vetura me të cilën po udhëtonin ka dalë nga rruga në aksin Korçë-Kapshticë.

Nga aksidentin fshatin Bitinckë u plagos shoferja dhe dy vajzat që ishin pasagjere.

Ato janë ndërguar në spitalin e Korçës dhe nuk dihet ende gjendja e tyre shëndetësore.

Policia shkoi në vendngjarje po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia përtej normave të lejuara