Vidhet një xhami në Pejë

Vidhet një xhami në Pejë

Policia e Kosvës ka njoftuar se të hënë rreth ores 13:00 në Pejë është vjedhur një xhami.

Rasti për policini e ka raportuar  imami i xhamis I cili ka thënë se persona të panjohur ka hyrë brenda xhamis dhe kanë vjedhur  zërimin, tre mikrofona dhe një mikset.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin./Insajderi.com