Viti: Zhduket e mitura me probleme psikike

Viti: Zhduket e mitura me probleme psikike

Një e mitur me probleme psikike nga Komuna e Vitisë është raportuar e zhdukur, njofton Insajderi.

Sipas policisë, rastin e ka raportuar vëllai i saj.

“Viti 03.06.2021-05:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se  motra e tij-viktima femër kosovare (e mitur) me problem psikike ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet për vendndodhjen e saj. Sipas ankuesit, kjo nuk është hera e parë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Njësitet policore janë duke hetuar rastin, ndërsa është informuar edhe prokurori./Insajderi.com