Vjen njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë për gruan shtatëzënë që humbi jetën nga koronavirusi

Vjen njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë për gruan shtatëzënë që humbi jetën nga koronavirusi

Ministri e Shëndetësisë e ka konfirmuar vdekjen e gruas shtatëzënë nga koronavirusi, shkruan Insajderi.

“Klinika Infektive e QKUK-së njofton se gjatë orëve të para të datës 21. 04. 2020 në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike ka ndërruar jetë pacientja V.P. me vendbanim në Gjakovë (1980) e diagnostikuar me Covid-19. E njëjta, ishte shtatzënë dhe po trajtohej në mjekimin intensive të klinikës që prej datës 15 prill 2020”, thuhet në njoftimin e tyre.

Kjo është vdekja e 13, e pacientëve me Covid-19 në këtë klinikë dhe e 16-ta në nivel të shtetit.

​Vdes pacientja shtatzënë nga koronavirus

Vdes gjakovarja shtatzënë nga koronavirusi – Flet kryetari i Gjakovës