Vjosa Osmani ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i listës “Guxo” dhe ka dorëzuar mandatin e deputetes

Vjosa Osmani ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i listës “Guxo” dhe ka dorëzuar mandatin e deputetes

Pas betimit si presidente, Vjosa Osmani ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet politike e partiake nga Iniciativa e saj “Lista Vjosa”, njofton Insajderi.

Këtë e ka bërë të ditur këshilltari i saj, Artan Murati, përmes një shkrimi në Facebook.

Osmani u zgjodh të dielën si presidente e Republikës së Kosovës./Insajderi.com