Vjosa Osmani tregon çfarë posti do të marrë në qeveri

Vjosa Osmani tregon çfarë posti do të marrë në qeveri

Ka përfunduar takimin ndërmjet Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit ku dhe u konfirmua koalicioni ndërmjet dy partive në qeverisje e ardhshme

Osmani në konferencë për media tha se ende nuk është përcaktuar se çfarë pozite do të ketë në qeverinë e ardhshme, dhe se vendimin për ketë do ta marrë së bashku me partinë e saj.

“Në radhët të parë ne si LDK po e presim rezultatin final të numërimit të votave, në ato moment që dalin rezultatet përfundimtare kush del e para do ti takoje pozita e kryeministrit, sa i përket pozitës sime vendimin do ta marrë unë së bashku me partinë time”, ka thënë Osmani. /Insajderi.com