Vlora Çitaku reagon ndaj deklaratave të Vuçiqit

Vlora Çitaku reagon ndaj deklaratave të Vuçiqit

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, në lidhej me deklaratat e sotme të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka shkruar se Vuçiq edhe një herë ka mohuar krimin serb ndaj Kosovës duke deklaruar se masakra e Raçakut ka qenë krim i fabrikuar.

Çitaku ka shkruar se masakra e Reçakut ka qenë një tragjedi e cila shpalosi para syve të botës dhe zbuloi egërsinë e vërtetë të regjimit serb ndaj Kosovës.

Më poshtë mund ta gjeni shkrimin e saj të plotë:

“President of #Serbia just declared that the massacre of #Reçak was a fabricated crime‪This is utter madness!‪Reçak was a tragedy which unfolded before the eyes of the world & revealed the true cruelty of the #Serbian regime in #Kosovo‬ ‪Denial is unconscionable‬
‪Shame on Serbia!‬”ka shkruar Çitaku.