Vritet një person në Rahovec, policia arreston familjarin e tij

Vritet një person në Rahovec, policia arreston familjarin e tij

Një person është vrarë të shtunën mbrëma në fshatin Soniq të Rahovecit, njofton Insajderi.

Lidhur me rastin, policia ka arrestuar një familjar të viktimës që dyshohet të jetë dorasi.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

“Mbrëmë rreth orës 21:00 në fshatin Soniq të Rahovecit ka ndodhur një plagosje me pasoja vdekjeprurëse. Viktima në gjendje të rëndë është dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë dhe përkundër përpjekjeve mjekësore i njëjti ka ndërruar jetë.

Dyshohet se palët janë familjarë në mes vete. Njësitet policore i janë përgjigjur vendit të ngjarjes. I dyshuari është arrestuar”, ka thënë Nysret Xhurkaj, zëdhënës i policisë për rajonin e Gjakovës./Insajderi.com