Vritet një shqiptar në Itali

Vritet një shqiptar në Itali

Në Itali mbrëmë është qëlluar me armë një 45-vjeçar në zonën e quajtur Nuovo Salario. 45-vjeçari shqiptar është qëlluar me dy plumba, një në kokë dhe një në gjoks.

Mësohet se shqiptari vuante dënim në burgun e Rebibbia dhe kishte marrë leje për të takuar familjen e tij.

Viktima është qëlluar sapo ka dal nga dera e shtëpisë. Infermierët që arritën në vendngjarje u përpoqën të ringjallin viktimën por ishte e pamundur. Trupi u gjet në tokë ngjitur me një Toyota Grey të parkuar.

Mësohet se 45-vjeçari kishte një precedent penal si dhe kishte kryer shumë vite burg. Hetuesit e policisë po përpiqen të rindërtojnë lëvizjet e tij dhe kontaktet e orëve të fundit, për të zbuluar më tepër rreth kësaj ngjarje. Menjëherë pas vrasjes, mbërriti vëllai i viktimës, një 20-vjeçar i dëshpëruar duke bërtitur dhe duke qarë.

Hetuesit mendojnë për një grindje të bazuar në klane. Për të kuptuar ekzekutimin gjakftohtë, duhet të kujtohet se zonat e Tufello dhe San Basilio janë epiqendra e trafikimit të paligjshëm për një kohë të gjatë, raporton Top Channel.

Në Romë, njerëzit vazhdojnë të qëllojnë, të vrasin, të kryejnë ekzekutime në mes të rrugës.

Nga vrasja e Fabrizio Piscitelli, aka Diabolik, më 7 gusht në parkun e Aqueducts në Cinecittà, deri te ai i Luca Sacchi, trajneri 24-vjeçar personal që vdiq natën midis 23 dhe 24 tetor të fundit para pubit John Cabot, Appio, i vrarë me armë zjarri në kokë. Gjyqi për vrasjen e të riut do të fillojë më 31 mars. Prokurori kërkoi dhe mori gjykim të menjëhershëm për gjashtë persona midis tyre Valerio Del Grosso dhe Paolo Pirino, autorë material të vrasjes. Për historinë që lidhet me shitjen e drogave narkotike në gjykim edhe Anastasia, e dashura e Luca dhe Giovanni Princi./ /Insajderi.com