Vuçiq dhe delegacioni serb shikojnë përmbajtjen e marrëveshjes para nënshkrimit

Vuçiq dhe delegacioni serb shikojnë përmbajtjen e marrëveshjes para nënshkrimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe delegacioni i tij, kanë shkuar në Shtëpinë e Bardhë, ku pritet nënshkrimi i një marrëveshje midis Beogradit dhe Prishtinës, njofton Insajderi.

Takimi i paralajmëruar për në orën 17:00, nuk ka filluar akoma.

Ndërsa, Vuçiq dhe ekipi i tij kontrolluan edhe një herë përmbajtjen e marrëveshjes, para se ta nënshkruajnë përfundimisht atë marrëveshje.

Një gjë të tillë u bë e ditur në faqen zyrtare në Instagarm të presidentit serb Alkesandër Vuçiq./Insajderi.com