Vuçiq refuzon të bëjë fotografi me Metën

Vuçiq refuzon të bëjë fotografi me Metën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, pas përshëndetjes me nikoqirët e Samitit të Brdo-Brijunit sot në Tiranë ka refuzuar të bëjë foton e përbashkët me ata.

Kreu i shtetit serb ishte i vetmi që refuzoi të bëjë fotografinë me presidentin shqiptar, Ilir Meta, homologun e tij slloven, Borut Pahor, si dhe atë kroate Kolinda Grabar Kitaroviq.

Në videon e mëposhtme shihet refuzimi i Vuçiqit, pavarësisht thirrjes se nikoqirëve për fotografi.