Zaimi krahason Molliqajn me Hashim Thaçin

Zaimi krahason Molliqajn me Hashim Thaçin

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje shtetas i Shqipërisë, Arbër Zaimi është deklaruar për ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në partinë e tij. Ai e ka lidhur përçarjen e Molliqajt me Kurtin me raportin e Adem Demaçit dhe Hashim Thaçit.

Sipas Zaimit, Thaçi ia ka marrë organizatën Adem Demaçit porse kjo nuk do të ndodhë edhe në VV, duke vënë në pah se Molliqaj dëshiron t’ia marrë organizatën Albin Kurtin.

Kjo është deklarata e tij në rrjete sociale.

https://www.facebook.com/zaimi/posts/10155057722211129