Zbulohen 20kg Marihuanë në Prishtinë, policia arreston pesë persona

Mbi 20kg substancë narkotike të llojit "Marihuanë" janë zbuluar dje në Prishtinë.

Zbulohen 20kg Marihuanë në Prishtinë, policia arreston pesë persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar pesë persona të dyshuar, si pasojë e zbulimit të mbi 20kg substancë narkotike të llojit “Marihuanë”, gjatë ditës së djeshme në kryeqytet.

Përmes një njoftimi nga PK, është bërë e ditur se dje, më 14 korrik, janë ndaluar tri vetura të dyshuara, në njërën prej të cilae është gjetur një sasi me peshë prej 13 kg e 800 gram.

Pas këtij kontrolli, me urdhër të prokurorit kompetent, është realizuar edhe një kontroll në vendet ku dyshohet se janë shfrytëzuar për fshehjen e këtyre substancave narkotike.

“Gjatë realizimit të këtij kontrolli tek të dyshuarit janë gjetur:
• 5 paketime me substancë narkotike të llojit Marihuanë me peshë të përgjithshme prej 6kg e 206gram.
• 3 peshore elektronike
• Qese për paketim të substancës narkotike
• Folje alumini
• Një palë doreza
• Një armë zjarri
• Një karikator
• Tre fishekë
• 11 paktime dhe një cigare të mbushura me substancë të llojit Marihuanë me peshë 25.1gram
• 7540 (shtatëmijë e pesëqind e dyzet) euro”, thuhet tutje në njoftimin e policisë. /Insajderi.com/