Zemaj: Ditët në vijim do ta kemi Spitalin për COVID-19 me 500 shtretër

Zemaj: Ditët në vijim do ta kemi Spitalin për COVID-19 me 500 shtretër

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se ditët në vijim do të jetë gati “Spitali për COVID-19” me 500 shtretër, në Prishtinë, njofton Insajderi

Në profilin e tij në Facebook, Zemaj ka thënë  se “po komunikojnë me OBSH-në lidhur me sigurimin e vaksinës anti-COVID, ndërkaq ka përmendur kërkesat e bizneseve dhe mos votimin e Projektigjit për Rimëkëmbje Ekonomike në Kuvendin e Kosovës”.

“Mos miratimi i Projektligjit po rrezikon mbijetesën e shumë bizneseve dhe mirëqenien e qytetarëve. Është shqetësuese dhe për keqardhje, sepse po ndodh për shkak të tekeve të disa deputetëve”./Insajderi.com

Përderisa shtetet evropiane po ballafaqohen me përhapjen e shpejtë të virusit dhe raportojnë numër të lartë të…

Gepostet von Armend Zemaj am Sonntag, 20. September 2020